Dzień Bezpiecznego Internetu to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu „Safer Internet”. Chodzi głównie o to, by dzieci i młodzież nie były narażone na niebezpieczeństwa w trakcie korzystania z zasobów internetowych.
W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej pod nazwą Fundacja Dzieci Niczyje) oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu „Safer Internet” w Polsce.
Z tej okazji uczniowie pod przewodnictwem p. Beaty Walkusz zapoznali się z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu oraz przygotowali plakaty, które następnie znalazły się na pięknej i treściwej wystawie, gdzie pani pedagog Sylwia Kropidłowska dołączyła treści niebezpiecznych objawów uzależnienia od Internetu.