W ramach lekcji języka kaszubskiego, w dniach 25-26 października 2024 r. odbył się wyjazd z noclegiem do Wdzydz Kiszewskich dla klasy 3a. W piątek uczniowie wzięli udział w warsztatach malowania płóciennych plecaków we wzory kaszubskie oraz w wieczorze filmowym. Zaś w sobotę uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w terenie, podczas których zbierali grzyby i zapoznali się z ich gatunkami. Zwiedzali Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny, gdzie uczestniczyli w warsztatach wykonania kwiatów z krepy.