Dnia 21 stycznia 2025r. w szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ zostali oni oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki. Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki, podczas której dzieci poznały zasady obowiązujące w bibliotece, regulamin wypożyczania książek, dlaczego warto je czytać, jak należy o nie dbać i czego nie wolno robić podczas czytania. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Następnie każdy z nich mógł wypożyczyć swoją pierwszą książkę i zabrać ją do domu. Przy okazji tego wydarzenia Pani Dyrektor Barbara Guse wręczyła pierwszoklasistom legitymacje szkolne. Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali wyprawki czytelnicze w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.