Dnia 09.12.2025 r. grupa „Tropicieli” zabrała się za pieczenie świątecznych ciasteczek. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia dzieci poznały symbolikę świąt. Jedną z tradycji, która sprawiła dzieciom radość, było pieczenie świątecznych ciasteczek. Już po kilku minutach całą przestrzeń w korytarzu przedszkolnym wypełnił zapach cynamonu, wanilii i świeżo wyrabianego ciasta. Atmosfera zrobiła się naprawdę magiczna. Wspólnie wałkowaliśmy ciasto, wycinaliśmy foremkami gwiazdki, choinki, serduszka, a potem dekorowaliśmy każde ciasteczko lukrem i posypkami. Każdy dodał coś od siebie, dzięki czemu powstała piękna i różnorodna kolekcja słodkości.
To był bardzo ciepły, radosny przedświąteczny dzień, pełen uśmiechu, radości i przygotowań do nadchodzących świąt. W mgnieniu oka wszystkie ciasteczka zostały zjedzone. Niektórzy zadbali o swoich rodziców i rodzeństwo. Poczęstowali ich swoimi wypiekami, zabierając je do domu.