Pasowanie na czytelnika to uroczystość, której celem jest wprowadzenie uczniów klasy pierwszej w świat książek, zachęcenie najmłodszych do sięgania po nie i rozwijania umiejętności czytania. W bieżącym roku szkolnym to wydarzenie odbyło się w naszej szkole w lutym. Pierwszoklasiści zostali zapoznani z regulaminem biblioteki oraz z najważniejszymi zasadami poszanowania książek. Podczas spotkania dzieci odgadywały zagadki czytelnicze, rozwiązywały krzyżówki sprawdzające znajomość baśni i bajek. Następnie złożyły uroczystą przysięgę, że będą często wypożyczać książki, korzystać z ich mądrości oraz o nie dbać. W trakcie uroczystości nie zabrakło także wspólnych pamiątkowych zdjęć. Najmłodsi czytelnicy szkoły otrzymali również wyprawki czytelnicze w ramach ogólnopolskiej kampanii „ Mała książka – wielki człowiek”.