Dnia 14.04.2026 roku w ramach programu profilaktycznego “Nie daj się uzależnić – mądre decyzje”, odbyły się warsztaty dla uczniów klasy V na temat: "Zęby smoka" – agresja
i przemoc rówieśnicza, które przeprowadził pracownik firmy "IMAGO".
Celem było:
* zwiększenie świadomości uczniów na temat zjawiska agresji i przemocy rówieśniczej,
* rozwijanie umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami (np. złością, flustracją),
* budowanie postaw empatii i odpowiedzialności za własne zachowanie,
* wzmacnianie bezpiecznego i wspierajacego klimatu w grupie,
* poprawa relacji rówieśniczych.
Zapraszam do zapoznania się poniżej linkiem na temat:"Przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej".
https://zsi.legnica.eu/download/przemoc-rowiesnicza--prezentacja-1759325691.pdf