Na początku maja odbył się w naszej szkole apel z okazji 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dla wszystkich Polaków majowe święto jest dniem szczególnym i wyjątkowym. Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie odbyła się prezentacja „Niegdyś potężna i niezwyciężona…”, w której przypomniano najważniejsze wydarzenia związane z trudną historią naszej ojczyzny, która nie zawsze była wolna. Wspomniano również o Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodzimy 2 maja. Uczniowie recytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Zebrani wysłuchali pieśni „Witaj majowa jutrzenko…” oraz „Flaga biało-czerwona”. Na zakończenie uroczystości wystąpiła uczennica zerówki, która wyrecytowała wiersz „Barwy ojczyste” opisujący polskie barwy narodowe – biel i czerwień. Apel został przygotowany pod kierunkiem pani Sylwii Lipińskiej z udziałem uczniów klasy VIII i VII.