Szanowni Państwo,
w roku szkolnym 2025/2026 zmieniają się zasady organizacji dowozów uczniów do szkoły.
Zasady te zostały określone Zarządzeniem Wójta nr 74/2025


Od 1 września 2025r. wszyscy rodzice uczniów dotąd dowożonych do Zespołu Szkół w Grabowie Kościerskim powinni złożyć stosowne dokumenty (wniosek lub deklarację).
Deklarację składają rodzice uczniów, którzy spełniają warunek objęcia ich dowozem określony w § 1 ust. 1 pkt 1 lit. a i b:
1) szkoły, do której uczeń uczęszcza, jeżeli droga ucznia z domu do szkoły przekracza:
a) 3 km w przypadku uczniów klas I-IV szkół podstawowych,
b) 4 km w przypadku uczniów klas V -VIII szkół podstawowych;
2) przedszkola lub szkoły, w której prowadzony jest oddział przedszkolny, do którego dziecko uczęszcza, jeżeli droga ta przekracza 3 km w przypadku dzieci spełniających wymogi, określone w art. 32 ust. 3 ustawy, tj:
a) dziecko w wieku 6 lat odbywające roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu lub w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej,
b) dziecko w wieku 5 lat w drodze z domu do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej, w których gmina zapewniła tym dzieciom warunki spełniania obowiązku odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego oraz realizacji prawa do korzystania z wychowania przedszkolnego.
Wniosek składają rodzice (opiekunowie prawni) dziecka, które nie spełnia warunków określonych w w § 1.
Proszę o wydrukowanie stosownego załącznika
(można również pobrać go w sekretariacie szkoły)
i złożenia dokumentu w sekretariacie szkoły do 25 sierpnia 2025r.
Na tej podstawie zastaną zamówione i wydane dzieciom bilety miesięczne, uprawniające je do przejazdu środkami transportu publicznego w drodze do i ze szkoły.
Szczegółowe rozkłady jazdy autobusu dowożącego uczniów do naszej szkoły pojawią się w późniejszym terminie.

